Hizmetlerimiz
İndirimli Kampanyalar
ANASAYFA HİZMETLERİMİZ PROFİL KLİNİĞİMİZ RANDEVU İLETİŞİM


Tedavi

Dişlerde oluşan çürüklerin ve onların sebep olduğu sonuçların, dolgu, restorasyon ve kanal tedavisi gibi tedavi yöntemlerin kullanılarak giderilmesini amaçlayan bilim dalıdır. Genelde halkın dolgu olarak adlandırdığı restorasyonları içeren daldır.

Konservatif Tedavi:

Dişlerin canlılığına zarar vermeden sadece dentin seviyesine kadar inmiş çürüklerin temizlenip doldurul- ması işlemlerini kapsayan tedavilerdir. Çürük temizlendik- ten sonra vakanın durumuna ve/veya tercihe göre amalgam, kompozit veya cam ionomer gibi değişik türde materyallerle doldurulur. Çok sığ olanlar dışında anestezi altında çalışılır genelde bir seansta bitirilir.

Dolgu materyali olarak sıklıkla amalgam veya kompozit materyaller kullanılsa da son yıllarda amalgamın hazırlanışı esnasında kullanılan cıvanın buharının toksik bir malzeme olması ve kompozit materyallerin çok gelişerek amalgamın sağlamlığına ulaşması yanında estetik olması sayesinde amalgama alternatif olup hak ettiği yeri almıştır. Ama yine de estetiğin çok önemli olmadığı bazı vakalarda amalgam dolgular tercih edilmektedir.

Endodontik Tedavi (kanaltedavisi)

Pulpa odası denilen diş özünün bulunduğu odacığın harabiyetinde ve/veya buraya kadar ilerlemiş çürüklerde uygulanan tedavidir. Dişin sinirleri kök kanalının ucuna kadar temizlenip doldurulur. Kanallar doldurulmadan önce tamamen kuru ve steril olmalıdır. Bu yüzden kök ucunda iltahap oluşmuş köklerin kanal tedavisi birkaç seanslık pansumanlar sonunda tamamlanır. Daha sonra da üzerine dolgu ve/veya kron yapılarak restore edilmesi gerekir. Anestezi altında çalışılır 1-3 seansta bitirilir. Siniri alınan dişte sıcak soğuk hassasiyeti ve ağrı olmaz.

Copyright © SiteKobi.net. Created By WebCurative System.
Diş Problemleri
 • Çocuk Dişleri

  Çocukların dişi ağrırsa ne yapmak gerekir?

 • Ağız Kokusu

  Ağız kokusu nasıl oluşur ?
  Tedavisi nasıl yapılır ?

 • Diş temizliği

  Diş temizliği ya da diş beyazlatma dişlerime zarar verir mi?